تبلیغات
اعتقادی و مذهبی - میلاد نور مبارك باد

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 12 خرداد 1394

    میلاد نور مبارك باد

   ضمن تبریك جشن میلاد مهدی موعود(عج) مختصری در رابطه با زمینه ها و نشانه های ظهور آن یوسف زهرا  خدمت خوانندگان عزیز تقدیم می شود  و این كه چقدر این نشانه ها به وقوع پیوسته است  به خوانندگان واگذار می شود.

 در احادیث برای ظهور آن عزیز زهرا نشانه هایی بیان شده است كه در آستانه ظهور آن حضرت رخ خواهد نمود. در این مقال به برخی از آنها اشاره می شود.

 1، مقاتله مسلمین با یهود

   یكی از نشانه های ظهور، اشغال فلسطین و جنگ مسلمین با یهود است. امام علی(ع) در این زمینه می فرماید:«ان الیهود یجتمعون من اطراف العالم فی فلسطین و یجعلون لهم دولة فیها فتحاربهم بعض دول الاسلام من العرب عدة مرات ... »(محمد مهدی، بین الائمه للوقایع الغریبة والاسرار العجمیة،ج1، ص443).یهود از اطراف دینا در فلسطین گرد می آیند و دولتی تشكیل می دهند. برخی از كشورهای عرب مسلمان چندین بار با آنها به ستیز می پر دازند اما بر آنان پیروز نمی شوند  ولی در پایان عرب ها و مسلمانان در مبارزه با آنان متحد می شوند، شعار اتحاد سر می دهند، بر كشتن و اخراج یهود از سرزمین فلسطین اتفاق می كنند، بر آنان پیروز می شوند، آن سرزمین را مالك می شوند و هیچ یهودی را در آن سرزمین نمی گذارند.  

   در حدیث دیگر ار رسول اكرم(ص) آمده است:«قیامت برپا نخواهد شد تا وقتی كه شما مسلمانان با یهود تا آنجا به مقابله بر خیزید كه سنگ ها به صدا در آیند كه ای مسلمان! یهودی ای پشت من پنهان شده است، او را بكش»(بخاری، محمد بن اسماعیل، صحیح بخاری، ج3، ص232). به امید آن روز.

 2، وقوع فتنه میان شرق و غرب

   امروزه غربی ها و در رأس آنها آمریكا و استعمارگر پیر انگلیس و هم پیمانانش، شرق و بلاد اسلامی را جولانگاه و میدان تاخت و تاز خویش قرار داده اند، پرورش تروریست های به نام طالب و داعش و... به منظور ایجاد فتنه و آشوب در جهان اسلام و خشن جلوه دادن چهره اسلام كه خود مظهر انسان دوستی و محبت و همدلی است، از اهداف شوم جهان غرب است  كه امروز در میان كشورهای اسلامی  به صورت بسیار مرموز و هنر مندانه با استفاده  از جهالت و حماقت بر خی از مسلمانان كه از اسلام به جز اسم آن را نمی دانند، نسل كشی و فاجعه انسانی را براه انداخته است، كه معصومین(ع) قرن ها پیش آن را یكی از زمینه های ظهور به حساب آورده اند و فرموده اند:«و اختلف أهل الشرق و أهل الغرب نعم و أهل القبلة  و یلقی الناس جهد شدید، مما یمر بهم من الخوف. فلایزالون بتلك الحال حتی ینادی مناد من السماء فاذا نادی فاالنفر»(مجلسی، محمد باقر، بحار الانوار، ج25، ص235). میان سرقی ها و غربی ها و نیز میان مسلمانان اختلاف خواهد شد و مردم در مشكلات بسیار و دشواری هایی شدید می افتند. همواره این گونه خواهد بود تا آن گاه كه ندایی از آسمان برسد كه با این ندا باید حركت كرد.

  همچنان كه مشاهده می شود در بسیاری از كشورهای اسلامی، نا امنی و ترس به گونه ای است كه مردم در ترس دایم و شدید به سر می برند جنگ های كذایی آرامش و آسایش را از آنها گرفته است و زندگی مانند جهنم سوزان برایشان می ماند. و این همان فتنه ای است كه معصومین علیهم السلام پیشگویی كرده اند پیامبر اسلام فرمود:« اذا اقبلت فتنة من المشرق و فتنة من المغرب فالتقوا ببطن الشام فبطن الارض یومئذ خیر من ظهرها»(مروزی، نعیم بن حماد، الفتن، تحقیق سهیل زكار، ص162). آنگاه كه فتنه ی از مشرق و فتنه ی از مغرب رونماید و در مركز شام بهم بر خورد كنند، زیر زمین بهتر از روی زمین است.

 3، توجه بلاها به نواحی لبنان

   از بزرگ ترین بلاها تجاوزكارانی هستند كه در همسایگی لبنان هستند، تجاوز و فتنه ارتش اشغالگر سهیونیستی در جنوب لبنان شاید همان بلایی باشد كه در احادیث از زمینه های ظهور شمرده شده است. در حدیث طولانی كه از امام علی(ع) آمده است در بخش سوریه و لبنان چنین نقل می فرماید:«ثم یدخلونها و بعلبك بالأمان و تحل البدایات بنواحی لبنان، فكم قتیل بالقفر، و اسیر بجانب النهر، فهناك تسمع الاعوال، تصحب الاهوال»(محمد مهدی، بیان الأئمة للوقایع الغریبة و الاسرار العجیبة، ج2، ص323).آنگاه سپاهیان دشمن وارد شام می شوند در حالی كه بعلبك در امنیت به سر می برد، طلیعه نبرد از نواحی لبنان آشكار می شود. چه بسیار كشتگانی كه در بیابان ها پراكنده و اسیرانی كه در كرانه رود(باختر) بر جا می مانند ناله و فریاد مصیبت زدگان همراه باترس و وحشت عظیم به گوش می رسد.

 4، مضطرب شدن عراق

   اضطرابی كه دامن گیر عراق شده است نیاز به بیان ندارد كه روشن تر ازهر عیانی است و معصومین علیهم السلام آن را صد ها سال پیش ، از زمینه های ظهور به حساب آورده اند.  كه بخاطر اختصار فقط به تر جمه این احادیث اكتفا می شود. «آن گاه  كه حضرت مهدی(عج) میان كوفه و شام و نجف فرود می آید، چهل و شش هزار ملائكه و شش هزار جن و سیصد و سیزده تن از برگزیده گان همراه او هستند. مفضل از اوضاع عراق در آن هنگام پرسید امام فرمود: در خشم و لعنت خدا است كه فتنه ها آن را ویران و با خاك یكسانش می كنند. وای بر عراق و اهالی اش! از پرچم های زرد و پرچم های غرب و كسانی كه از جزیره به آنان می پیوندند و پرچم های كه از دور و نزدیك به طرف آنان می آیند. به خدا سوگند آنان را عذاب های گوناگونی فرا می گیرد كه همه سركشان تاریخ را از اول تا آخر فرو گرفته بود. عذابی بر آنان فرود می آید كه نه چشمی دیده و نه گوشی مانند آن را شنیده است. و توفان این سرزمین جز در سایه شمشیر نیست»(حلی ، حسن بن سلیمان، مختصر بصائر الدرجات، ص188). در این حدیث هم به عملیات (توفان صحرا) اشاره دارد( ولا یكون طوفان أهلها الا بالسیف) وهم به اتحاد چندین كشور در برابر عراق، كه امروزه این نشانه ها را به خوبی شاهد هستیم.

5، زیاد شدن مرض صرع و دیوانگی بر اثر شدت فتنه و پریشانی

    در عصر ما بیشترین مرض های روی زمین، مرض های روحی و روانی است كه دامن جوامع بشری را كرفته است. آمار بیان می كند كه( بیش از نود درصد مردم فعلی دنیا عصبانیت های آشكار یا مخفی دارند كه غالبا چشم مجرب روانشناس علایم آنها را به خوبی می بیند، ولی گاهی هم هیچ علامت ظاهری دیده نمی شود و مدتی باید روان كاوی كرد تا به وجود آنها پی برد.

   بشر توانسته است بسیاری از مرض ها را به راحتی معالجه كند، قلب و چشم را پیوند بزند و پیشرفت های عجیبی در بخش طب داشته باشد اما نتوانسته است از امراض روانی بكاهد؛ زیرا مردم هر روز از دین  و معنویت  دور و دورتر می شوند. روی گردانی و بیگانگی از معنویت و خدا، بزرگ ترین عامل استرس ها و امراض روانی است. همان گونه كه محققان گفته اند:«انسان متدین50%كمتر از انسان غیر متدین به دكتر مراجعه می كند» قرآن نیز این نكته را بیان می كند كه هرگاه انسان از خدا و معنویت دور شود امراض روانی و پریشان حالی دامنش را می گیرد. بر خلاف خدا باوران كه در سایه ایمان از لذت آرامش بهره  می برند قرآن كریم می فرماید:«ان الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا فلاخوف علیهم و لاهم یحزنون»(احقاف،13)مححقا كسانی كه گفتند( پرورگار ما خداست) سپس ایستادگی كردند، بیمی بر آنها نیست و غمگین نخواهند شد. یا در جای دیگر می فرماید«ألا بذكر الله تطمئن القلبوب»(رعد، 28). آگاه باشید فقط با یاد خدا دل ها آرامش می یابد.

  در سخنان معصومین علیهم السلام هم دین گریزی و هم امراض روحی و دیوانگی از علایم ظهور به حساب آمده است و بشر تا زمانی كه به سرعت تمام از دین و معنویت فرار كند بیشتر به امراض روانی اش خواهد افزود و این فرار از معنویت به دست توانای مهدی(عج) متوقف خواهد شد. و این علامت كه سال ها پیش معصومین(ع) با علم خدا دادی برای ما بیان كرده اند عالم گیر گشته است و فتنه ها و پریشانی ها انسانها را به سوی اضطراب پیش می برند.

 6، اكتفای مردان به مردان

   هرچه بر خلاف طبیعت باشد، همچون شنا بر خلاف جریان آب است كه انسان را از پای در می آورد. از آن جا كه خداوند همه چیز را هدفمند آفریده است؛ در اكتفای مردان به مردان(همجنس بازی) هیچ هدف عاقلانه ی وجود ندارد و طبع سالم از آن بیزار است. این كار ازیك طرف از مصادق فساد است كه در آستانه ظهور عالمگیر می شود و از طرفی معصومین(ع) روی این مسئله انگشت گزارده و به انسان ها گوشزد كرده اند تا برای آن كه اهل اشارت است، بشارتی باشد و خود را نیز آلوده به چنین چیزها نسازد. امامتأسفنه امروز در بسیاری از جوامع فراگیر شده است. ولی سنت پایدار خداوند این است كه منحرفان، بویژه منحرفان جنسی را به هلاكت مبتلا سازد. همان گونه كه قوم لوط را زیر و رو كرد:«سنت الله التی قدخلت من قبل و لن تجد لسنت الله تبدیلا«(فتح،223).سنت الهی از پیش همین بوده است و در سنت الهی هرگز تغییری نخواهی یافت.

   پیامبر و امامان، سال ها پیش به این نكته اشاره كرده بودند كه روزی این فساد زمین را آلوده خواهد ساخت:«و ظهر ... و اكتفی الرجال بالرجال و النساء بالنساء و صارت الامراء كفرة و اولیائهم فجرة و اعوانهم ظلمة و ذوی الرأی منهم فسقة»(شیخ صدوق، اكمال الدین و اتمام النعمة، ص251).زشتی آشكار می شود بدان فرمان می دهند و از معروف باز می دارند، مردان به مردان و زنان به زنان روی می آورند، حاكمان جزو كفار به حساب می آیند دوستان شان فاسقان اند، یارانشان ستم پیشه اند و متنفذانشان تبهكارند.

  این پیشگویی معصومین به وقوع پیوسته است و در برخی كشورها برخی از اعمال زشت مانند همجنس بازی رسمی و قانونی شده است، در حالی كه در گذشته ننگ و عار به شمار می آمد ولی اكنون چنین نیست؛ از این رو ظهور نزدیك و نزدیكتر می شود و منتظران امیدوارتر.

   7، افزایش طلاق

    حادثه ای دیگری كه بنیان خانواده ها را ویران ساخته است، طلاق و جدایی میان زنان و شوهران است در هیچ وضع و زمانی این گونه طلاق وجود نداشته كه در عصر حاضر شیوع پیداكرده است  بگذارید آمار را ذكر نكنم چون هر روز در حال افزایش است ممكن است بیش آ زآن باشد كه تا كنون گزارش شده است. و حضرات معصومین افزایش طلاق را یكی از نشانه های ظهور دانسته اند( ر ك، شیخ حر عاملی، وسایل الشیعة، ج15، ص347).

  8، شیوع زنا

     یكی از وقایعی كه معصومین از آن خبر داه اند شایع شدن زنا در میان مردم است:«مؤمن را اندوهگین و فرومانده می بینی، بدعت و زنا آشكار و مردم را می بینی كه به گواهی دروغ و باطل متوسل می شوند حرام، حلال و حلال، حرام می شود و...»(اصول كافی،ج8،ص39).شیوع این عمل نا مشروع(زنا) آن قدر فراوان است كه دامن همه جوامع را گرفته است و در بعضی از كشورها زشتی خود را نیز از دست داده است به گونه ی كه در پیش چشم شوهران چنین كاری صورت می گیرد، اما غیرتی به جوش نمی آید. چنان كه یكی از دانشمندان آمریكایی نسل خود را حرمزاده می نامد(ر ك، بنیاد پژوهشی غرب شناسی، آمریكا دنیا را به كدام سو می برد؟).

  9، نكاح با حیوانات

     از سنت های زست عصر حاضر این است كه عده ی همه چیز را می خواهند به بوته آزمایش بگذارند و هر چیزی كه لذت به حساب می آید به طرفش بشتابند هر جند باروح و منش انسانی ساز گاری نداشته باشد. از جمله آن ها جمع شدن با حیوانات است كه در احادیث از زمینه های ظهور شمرده شده است . در حدیث آمده:«هرج مرج و آشوب فراگیر می شود، مردم شب و روز خمار و مست اند به امور خلق اهتمام نمی ورزند وبا چار پایان می آمیزند»(وسایل الشیعة،ج16، ص278).

  10، برهنگی زنان

    یكی از چیز هایی كه در زمان ما فراوان بروز كرده است برهنگی  و بد حجابی زنان است. می بینیم زن ها لباس دارند اما بدن های شان پیداست. این مسئله یكی از زمینه های ظهور به حساب  آمده است. در كتاب«مجمع الزوائد» چنین روایت می كند :«من اشراط الساعة ان یظهر الشح و الفحش و یؤتمن الخائن و یخون الامین و تظهر ثیاب تلبسها نساء كاسیات عاریات و یعلو التحوت و الوعول»(هیثمی، نور الدین، مجمع الزوائد ومنبع الفوائد، ج7، ص327). از نشانه های قیامت این است كه آزمندی و زشتكاری آشكار می شود، خیانت پیشه، ذرستكار و درستكار، خیانت پیشه انگاشته می شوند و جامه های بدن نما پدید می آید كه پوشاننده نیستند و فرومایگان و ارذل فرازمند می گردند.

 

                                                      

 ارسال توسط اسحاق علی مطهری
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ